Opalescence diş beyazlatma ürünleri profesyonel kullanım içindir ve yalnızca diş hekimleri aracılığı ile sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Opalescence diş beyazlatma nasıl çalışır?

  Diş beyazlatma, mine ve dentinden lekelerin ve renklenmelerin giderilmesidir. Dişin dış tabakası minedir, altında ise dentin bulunur. Mine incedir ve tipik olarak rengi daha açıktır. Dentin dişin büyük kısmını oluşturur ve rengi daha koyudur. Mine zaman içerisinde yaşlanma ile veya çay, kahve, sigara ve diğer yiyecek ve içecekler gibi dış kaynaklarla renklenebilir. Yaşlandıkça, minemiz incelir ve daha fazla dentinin görünmesi ile dişin genel görünümünün daha koyu olmasına neden olur.


  Dişlerinizi beyazlatmak bu lekeleri ve renklenmeleri gidererek size daha beyaz ve ışıltılı bir gülümseme sunar. Opalescence beyazlatma jellerindeki aktif maddeler, dişlerinizin derinliklerindeki renksiz molekülleri oksitlemek üzere dişlerinize geçer, lekeleri giderir ve gülümsemenizi beyazlatır. Orijinal, patentli formülümüz PF (potasyum nitrat ve florür) içerir, özel yapışkan ve viskoz kıvamı sayesinde uygulandığı yerde kalır. Bu benzersiz özellik, uygulama sırasında jelin dışarı taşmasını önleyerek hem jelin hem de plağın uygulama süresince yerinde kalmasını ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.1 -5


 • Dişlerimi neden beyazlatmalıyım?

  İnsanlar birçok nedenden dolayı dişlerini beyazlatıyor. Daha beyaz, daha parlak bir gülüş ile o genç görünümünüzü geri getirebilirsiniz. Yaklaşan bir düğün ya da özel bir gününüz mü var? Daha beyaz bir gülümseme, özel günlerde ışıldamanızı sağlar. Bazı insanlar da iş görüşmesinde harika bir ilk izlenim bırakmanın getirdiği ekstra güven artışını kazanmak için dişlerini beyazlatıyor.


  Amerika Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, "neredeyse iki kişiden biri (%48) gülümsemenin ilk tanışma sonrası en unutulmaz özellik olduğuna inanıyor - bu, bir kişinin söyleyeceği ilk sözlerin etkisinden daha fazladır (%25).” Anket aynı zamanda "katılımcıların üçte birinden fazlasının kusurlu bir gülüşe sahip insanları, mükemmel dişlere sahip olanlara göre daha az çekici (%37) ve daha az özgüvenli (%25) olarak gördüğünü" ortaya koydu. Gülümsemeler kalıcı bir izlenim bırakır ve ışıldayan, beyaz, güzel bir gülümseme asla unutulmaz. İnsanlar hemfikir görünüyor - hiçbir şey güzel bir gülüşün yerini tutamaz!6

 • Diş beyazlatma herkes için midir?

  Diş beyazlatma, bembeyaz ışıldayan bir gülüş elde etmek için güvenli ve konforlu bir yoldur. Sonuçlar ve uygulama süresi istenilen beyazlık derecesine ve renklenmeye göre değişiklik gösterebilir. Kuronlar, köprüler, dolgular ve kaplamalar beyazlamaz. Diş eti hastalığı olanlar, aşınmış mineli, çürük veya kök yüzeyi açığa çıkmış dişleri olan kişiler beyazlatma için iyi adaylar olmayabilir. Beyazlatma öncesi konsültasyon için diş hekiminizi ziyaret edin ve ihtiyaçlarınıza en uygun profesyonel yöntemin seçilmesini sağlayın.

 • Hamileysem, emziriyorsam veya doğurganlık tedavisi görüyorsam diş beyazlatma kullanmalı mıyım?

  Diğer birçok diş tedavisi veya tıbbi tedavide olduğu gibi, insanlar hamilelik, emzirme veya tüp bebek sırasında diş beyazlatmanın güvenli olup olmadığını merak etmişlerdir.


  Hamilelik sırasında diş beyazlatmanın güvenliği ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığından, ADA "klinisyenlerin hamilelik sırasında diş beyazlatmanın ertelenmesini önermeyi düşünebileceğini" belirtmektedir.7Birçok diş hekimi bu öneriyi takip ediyor ve hamilelik veya doğurganlık tedavileri sırasında beyazlatmamayı tavsiye ediyor.

  Dolayısıyla biz de hamile, emziren veya doğurganlık tedavisi gören kadınların ve ciddi sağlık sorunları olan kişilerin diş beyazlatma kullanmamasını tavsiye ediyoruz.

 • Dişlerimi beyazlatmak için hangi seçenekler mevcut?

  Opalescence beyazlatma özel olarak formüle edilmiştir ve birçok farklı konsantrasyonla, farklı aromalarla ve farklı uygulama yöntemlerinde sunulur. Bu, yaşam tarzınıza en uygun şekilde beyazlatma yapabileceğiniz anlamına gelir. Dişlerinizi ister kişiye özel bir plakla, ister önceden doldurulmuş plakla, veya ofis tipi beyazlatma uygulaması ile beyazlatmak isteyin, Opalescence hep sizin için profesyonel bir beyazlatma seçeneğine sahiptir.


  Hangi Opalescence diş beyazlatma ürününün size uygun olduğunu bulun
 • Diş beyazlatma benim dişlerimi hassaslaştırır mı?

  Diş hassasiyeti, diş beyazlatmaya bağlı olarak görülebilen bir yan etkidir. Beyazlatma uygulaması sonucunda dişinize herhangi bir zarar gelmez ve bu hassasiyet dişinizin zarar gördüğünü göstermez. Hassasiyet oluşursa, genellikle geçicidir ve beyazlatma işlemini tamamladığınızda yok olur. Diş hassasiyeti yaşıyorsanız, Opalescence Whitening Toothpaste Sensitivity Relief veya UltraEZ hassasiyet giderici jel gibi hassasiyeti rahatlatan diş macunları ve jelleri kullanarak bunu gidermenin yolları vardır. İhtiyaçlarınız için en iyi yöntemi belirlemek üzere diş hekiminize danışın.


  Diş hassasiyetinin giderilmesi hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Diş beyazlatma ışıkları işe yarıyor mu?

  Diğer birçok ofis tipi beyazlatma ürünü, beyazlatma işlemi sırasında bir ışık veya lazer kullanır. Muhtemelen bu tür diş beyazlatıcıların tanıtımlarını görmüşsünüzdür. Veya dişlerinizi beyazlatmak için ışık kullanan diğer basit ürünleri de incelemişsinizdir. Bu ışıklar ve lazerler gerçekten etkili mi?


  Mevcut araştırmalar, diş beyazlatmada yalnızca hidrojen peroksitin (Opalescence Boost ofis tipi beyazlatma ve Opalescence Go hazır plaklı beyazlatmada kullanılan beyazlatma ajanı) veya karbamid peroksitin (Opalescence PF kişiye özel plaklı beyazlatmada kullanılan beyazlatma ajanı) etkili olduğunu göstermektedir. Işık aktivasyonu ek bir fayda sağlamaz.8 Üstelik, bazı araştırmalar da beyazlatma için ışık kullanmanın dudaklara ve diş etlerine zararlı olabileceğini gösteriyor.9

 • Aktif karbon içeren diş beyazlatma ürünleri etkili mi?

  Dişlerinizi aktif karbonla fırçalamanın standart beyazlatıcı diş macunundan daha iyi, daha güvenli veya daha etkili olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur. Karbon bir pislik bırakır, diş eti sınırınıza yerleşme eğilimindedir ve bir diş temizliği sırasında çıkarılması zordur. Karbonun aşındırıcı özelliği bazı yüzey lekelerini çıkarmaya yardımcı olsa da, diş minenizi çok fazla aşındırma riski ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu tür hasarlar tamir edilemez. Ek olarak, karbonun/kömürün diş rengini gerçekten değiştirmesi imkansızdır. Diş rengini beyazlattığı kanıtlanmış tek madde, Opalescence diş beyazlatma ürünlerinde de bulunan peroksit tarafından salınan aktif oksijendir.

  Eğer kendinize iyi bir beyazlatıcı diş macunu arıyorsanız, yüzey lekelerini çıkararak başarılı bir şekilde beyazlatan ve diş minenize zarar vermeden sürekli olarak kullanabileceğiniz kadar nazik ve yumuşak olan Opalescence Beyazlatıcı Diş Macununu öneririz.

 • Kanal tedavisi görmüş bir dişimi beyazlatabilir miyim?

  Evet! Opalescence™ Endo beyazlatma, özellikle devital (cansız) dişleri beyazlatmak için tasarlanmıştır. Devital bir dişin beyazlatma süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için mutlaka diş hekiminize danışın.


  Özel diş beyazlatma ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Bir kaplama veya dolguyu beyazlatabilir miyim?

  Hayır, sadece doğal, gerçek dişler beyazlatılabilir, ağzınızdaki herhangi bir kuron veya dolgu beyazlatma ürünlerine tepki vermez. Kolayca farkedilip görülebilen bir kuron veya dolgunuz varsa, gülüşünüzü iyileştirmek için farklı seçenekler hakkında diş hekiminizle görüşün.

 • Dişlerimi ne kadar hızlı beyazlatabilirim?

  Herkes beyazlatma işlemine farklı tepki verir ve herkesin dişleri farklı oranlarda beyazlar. Bazı renklenmelerin giderilmesi diğerlerinden daha kolaydır. Sarı veya kahverengi dişler, grimsi dişlere göre daha kolay beyazlatılır. Daha genç kişiler tipik olarak yaşlı kişilere göre daha hızlı beyazlar, ancak yine de her kişi farklıdır.


  Beyazlatma yaparken, dişlerinizin rengi gözünüzün beyazını yakaladığında gülümsemenizin en doğal göründüğünü unutmayın. Bazı insanlar Hollywood beyazı bir gülüş ister ama bu dişler için doğal bir renk değildir ve çok az insan o beyazlıktaki bir renge gerçekten ulaşabilir. Çeşitli Opalescence beyazlatma ürünlerimizin güçlerini ve kullanım sürelerini karşılaştırın ve sizin için doğru seçeneği belirlemenize yardımcı olması için diş hekiminize danışın.


  Hangi Opalescence beyazlatma ürününün size uygun olduğunu öğrenin
 • Dişlerimi gece yatarken nasıl beyazlatabilirim?

  Opalescence diş beyazlatma, dişlerinizi istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde beyazlatmak için size esnek seçenekler sunar. Opalescence PF %10 kişiye özel plakla ev tipi beyazlatma, size özel plaklarınızı uyurken takarak gece boyunca beyazlatma olanağı tanır. Arzu ettiğiniz rengi elde etmek için gerekecek süre sizin özel durumunuza bağlı olacağından, gecelerce Opalescence PF %10 beyazlatma uygulamasına ihtiyacınız olabilir. Bu seçeneğin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için diş hekiminize danışın.


  Opalescence PF diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Diş beyazlatma maliyeti ne kadardır?

  Diş beyazlatmanın maliyeti, ne kullandığınıza ve nereden aldığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Reçetesiz satılan beyazlatıcılar en ucuzu olsa da sizin özel ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmadıkları için etkili olmayabilirler ve hassas dişlere yol açma riskini artırabilirler. Diş hekimi tarafından uygulanan diğer diş beyazlatma uygulamaları, işlemde kullanılan pahalı ışıklar veya lazerler nedeniyle daha pahalı olabilir, ancak bu aksesuarlar genellikle herhangi bir ek fayda sağlamaz. Opalescence diş beyazlatma, diş hekiminin önerdiği beyazlatma işleminin faydalarını herhangi bir pahalı hile olmadan sunar ve bu da onu en değerlisi kılar. Diş hekiminizle özel maliyetler hakkında konuşun ve sizin için en iyi beyazlatma seçeneğini belirleyin.

 • Diş beyazlatma fiyatı ne kadar?

  Diş beyazlatma sonuçları oldukça kalıcıdır ve işlem bittikten çok sonra bile size muhteşem bir gülüş bırakır. Bununla birlikte, dişlerin parlaklığını kaybetmesine neden olabilecek birkaç faktör vardır. Genetik, beslenme, yaş, bazı ilaçlar (tetrasiklin gibi) ve belirli alışkanlıklar (sigara gibi) gibi etkenler beyazlatma sonuçlarınızın kalıcılığını etkileyebilir. Neyse ki, rötuş uygulamaları hızlı ve kolaydır ve o ışıldayan, beyaz gülümsemeyi geri kazanmanıza yardımcı olur.

 • Opalescence diş beyazlatma nerede satılır?

  Opalescence diş beyazlatma ürünleri yalnızca diş hekimleri aracılığıyla sunulur. Bu size güvenli, kurcalanmamış ve gerçek Opalescence beyazlatma ürünlerine ulaşabilmeyi sağlar. Diş beyazlatma için iyi bir aday olduğunuzdan emin olmak için rutin bir muayeneden sonra, diş hekiminiz ihtiyaçlarınıza en uygun Opalescence beyazlatma ürününü size sağlayacaktır.

 • 1. Kwon SR, Wertz PW. Review of the Mechanism of Tooth Whitening. J Esthet Restor Dent. 2015 Sep-Oct;27(5):240–257.
 • 2. Tooth whitening/Bleaching: Treatment Considerations for Dentists and Their Patients. ADA Council on Scientific Affairs. September 2009 (revised November 2010).
 • 3. Cadenaro M, Navarra CO, Mazzoni A, et al. An in vivo study of the effect of a 38 percent hydrogen peroxide in-office whitening agent on enamel. J Am Dent Assoc. 2010;141(4):449-454. doi:10.14219/jada.archive.2010.0198
 • 4. Cadenaro M, Breschi L, Nucci C, et al. Effect of two in-office whitening agents on the enamel surface in vivo: a morphological and non-contact profilometric study. Oper Dent. 2008;33(2):127-134. doi:10.2341/07-89
 • 5. Mondelli RF, Azevedo JF, Francisconi AC, Almeida CM, Ishikiriama SK. Comparative clinical study of the effectiveness of different dental bleaching methods - two year follow-up. J Appl Oral Sci. 2012;20(4):435–443. doi:10.1590/s1678-77572012000400008
 • 6. Bruzell EM, Johnsen B, Aalerud TN, Dahl JE, Christensen T. In vitro efficacy and risk for adverse effects of light-assisted tooth bleaching. Photochem Photobiol Sci. 2009;8(3):377–385. doi:10.1039/b813132e
 • 7. Da Silva Machado J, Cândido MS, Sundfeld RH, De Alexandre RS, Cardoso JD, Sundefeld ML. The influence of time interval between bleaching and enamel bonding. J Esthet Restor Dent. 2007;19(2):111–119. doi:10.1111/j.1708-8240.2007.00077.x
 • 8. Spyrides GM, Perdigão J, Pagani C, Araújo MA, Spyrides SM. Effect of whitening agents on dentin bonding. J Esthet Dent. 2000;12(5):264–270. doi:10.1111/j.1708-8240.2000.tb00233.x
 • 9. Unlu N, Cobankara FK, Ozer F. Effect of elapsed time following bleaching on the shear bond strength of composite resin to enamel. J Biomed Mater Res B Appl Biomater. 2008 Feb;84(2):363–368.